Modele referencyjne. Odc. 3

0

DOSTĘPNOŚĆ MODELI

Patrząc z innej strony, mamy modele ogólnodostępne. Pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu. Wystarczy bez logowania czy rejestracji wejść na odpowiednią stronę, kliknąć „download linked file as” i mamy model na na naszym dysku. Za niektóre trzeba płacić.

Są takie, za które się płaci, ale otrzymuje się jedynie wersję nieaktualną. Natomiast wersja „fully updated” jest przeznaczona tylko dla „memberów” organizacji zrzeszonych w takim czy innym stowarzyszeniu.

Są wreszcie modele niedostępne, choć istniejące. Do takich należą niektóre modele referencyjne zawarte produktach znanych i lubianych dostawców systemów informatycznych. Jeden z bardzo znanych i autentycznie renomowanych dostawców systemów wspomagających zarządzanie, stworzył lata temu model referencyjny który zawierał tysiące (dosłownie) procesów, w tym dziesiątki tysięcy czynności. Dodatkowo model ten nie był zwykłym drzewem z podpiętymi funkcjami. Każdy proces zawierał odnośnik do diagramu procesu. To był (jest) wszechświat diagramów. Bez narzędzia informatycznego ani rusz. Niektóre pojedyncze diagramy zawierały setki (!!!) obiektów.

PODAJ DALEJ:

O autorze

Comments are closed.